gmail ve live mail kapışıyor..

microsoft live mailin ya da daha da bilinen adıyla hotmailin tasarım ve kullanılabilirik açısından tekrardan düzenlenerek, kullanııcılarının beğenisine sunuluşunun üzerinden henüz çok kısa bir süre geçmişti ki; google, internet kullanıcılarına mail hizmeti sunan gmail servisinde tema desteeği vermeye başladı.. açıldığı günden bu yana aynı sabit tasarımı kullanan gmail hesabınızı artık 20 den fazla temayla kişiselleştirebilirsiniz.. buna benzer bir hamle de geçtiğimiz yıllarda microsoft tan gelmişti.. gmail kullanıcılarına sınırsız alan kullanımıyla ilgili müjdeyi verir vermez microsoft ta mail kotasını kişi başı 2 gb a çıkarmıştı..

benim şahsi fikrim hotmail her ne kadar ülkemizde çok popüler olsa da hantallığı ve kompleks dizaynı nedeniyle ne kadar gelişse de gmailin yanına yaklaşamıyor.. çevremde tanıdığım hotmail kullanan insanların büyük bir kısmı ya bilgisayarla yeni tanışmış insanlar, ya da mail hesaplarını yalnızca msn e girmek için kullananlar.. bu portreden de anlaşılabileceği üzere live mail türkiye pazarında gmailin çok daha önünde gözüksede global pazarda evrim bile geçirse sanırım gmaile hiçbir zaman yetişemeyecek..

Yorumlar

 1. "Live Hotmail" ve "Live Mail"in farklı olduklarını tam da henüz keşfetmişken ikisinin aynı olduğunu belirten ilk cümleyi okuyunca bir an şaşırdım.

  Bir "Live" kimliğinizle oturum açtığınızda her ikisinde de e-posta hesabınızda ne var ne yoksa aynı şekilde görüyor, işlem yapabiliyorsunuz. Birden fazla hesabınızı birleştirme olanağı da tercih edilir bir özellik.

  L. Hotmail'i sadece e-postaları alıp göndermek için kullanabilirken, oturum hangi hesapla açılmışsa ilk anda onun bilgilerini görüyorsunuz. Diğer hesaplarınızla ilgili bilgileri görmek için seçeneklerden kimlik değiştirmek gerekiyor.

  L. Mail ise birleştirilmiş tüm hesaplara ilişkin bilgileri bir arada görme olanağı sunuyor. Bu bilgilerin arasında çevrimdışı olduğunuzda MSN kişilerinden aldığınız anlık iletiler de yer alıyor. Ayrıca benim daha çok önemsediğim ve özellikle kullanılmasını önerdiğim bir özelliği daha var: Abone olunan akışları (RSS)orada okuyabilmek.

  YanıtlaSil
 2. evet haklısın sanırım on noktada ufak çaplı bir kavram karmaşası yaşandı ama benim kastettiğim genel olarak microsoftun google'ın gmailine rakip olan mail hizmetiydi.. bahsettiğiniz özellik google da da "google reader" adı altında zaten mevcut.. ;)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

bülent ersoyun makyajsız fotoğrafı..

Mustafa Topaloğlu Obama Şarkısı Klibi Seyret İzle