alman televizyon kanalı RTLde türkiyeyi rezil ettiler..

farkındayım başlık biraz iddaalı oldu.. ama inanın hakettik.. adamlar harbi harbi rezil ettiler bizi.. bunun gibi bi kaç program daha yaparsalar zaten türkiyeye gelen alman turist sayısında ciddi bi düşüş olur.. yaptıkları şey şu.. kanal; bir türk birde alman kadını türkiyeye tatile gönderdi ve bu iki kadının başlarından geçenleri başından sonuna kadar gizli kameraya ile kaydetti.. bu 2 kadın tam 5 ayrı yere gittiler bakın oralarda neler oldu..

1) Hamburgercide

bilerek sadece fiyatı yazılan, euro mu dolar mı ytl mi belli olmayan yerde türk kadından 6 ytl, almandan 6 euro istendi.. üstelik bunu yapan çok ünlü bi fast food zinciriydi.. kameralar geri döndüğünde fiyatlarımız pahalı değil demişler bide pişkin pişkin..

2) Takside

aynı mesafeyi giden 2 kadından türk olan 20 euro öderken, alman 30 euro ödemek zorunda kaldı.. kameralar taksiyi bulduğunda adam eveledi geveledi ama meğersek şerefsiz gece tarifesi açmış..

3) Mağazada

türk kadının 30 euro ya aldığı çantayı almana 70 euroya sattılar.. yuh diyorum aq.. neyseki mağaza sahibi insaflı(!) çıktı biraz da kadına parasını geri iade etti "pardon yanlışlık olmuş" diyerekten..

4) Kuyumcuda

türkün 130 euroya aldığı kolye nedense sıra almana gelince 170 euro oldu.. daha sonradan kuyumcunun kendini savunması daha da büyük bi rezillikti.. adamın savunması; "serbest piyasa değil mi kardeşim istediğime istediğim fiyattan satarım" oldu..

5) Restoranda

birbirinden ayrı şekilde restoranda aynı menüyü yiyen 2 kadında aynı hesabı ödediler.. programdaki tek düzgün görüntü; "bizim için dili ırkı farketmez.. her müşterimize aynı hizmeti, aynı fiyata sunarız" diyen restoran sahibi oldu..

tüm bu görüntülerin ardından "Türkler bizi kazıklıyo, ne diye gidiyosunuz oraya" dediler programda.. ne denilebilir ki.. yapıyoruz yani.. adamlar haklı..

Yorumlar

 1. yani şimdi adamlara ne demeli, başından sonuna kadar haklılar...

  YanıtlaSil
 2. evet dediğin gibi başlık fazla iddialı olmuş,esnaf kendi kendini rezil etmiş RTL de bunu yansıtmış sadece,e zaten medyanın yapması gereken de bu değil mi?

  YanıtlaSil
 3. evet bence de haklılar ama haksız tarafları da var bu olaylar sadece ülkemizde olmuyor.bazı insanlar zaten hayatımda kaç kez görecem deyip bizleri de başka ülkeler de kandırabiliyor.

  YanıtlaSil
 4. yazılar arasında kısaltma şeklinde yazılmış küfürler gördüm, lütfen daha saygılı bir dil kullanalım.Söyleyecek başka şeyi olmayan insanlar küfür eder.Ne yazık ki noktalama işaretleri yerine küfür yerleştiren bir toplum olduk.Daha dikkatli ve saygılı olmamız dileğiyle

  YanıtlaSil
 5. e birde analarına küfretseydiniz bari.. e esanf ekonomiden haberimi var? gelen turisti zengin sanıp iteliyor..

  YanıtlaSil
 6. yapılanlar birazda almanların bugüne kadar orda yaşayan türklere yaptıklarının karşılığıdır türklere yapılan ayrımcılığıntoplumumuzayansımasının sonucudur alman düşmanı değilim kesinlikle
  ama hata hiçbirzaman tek taraflı değildir

  YanıtlaSil
 7. Yapılan haksızlık... Dünya nın neresinde olusanız olun.... Ama son dönemlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına Almanya da yapılan zalimce saldırıları neden bu kadar ön plana çıkarmıyorlar... Geçtiğimiz günlerde tekrar bir saldırı oldu ama ölen vatandaşımız olmadı... Ne var ki ekrana yansımadı... Daha doğrusu bu haber, haber porogramlarına bile yansımadı... Şimdi rtl televizyonuna sorarlar,neden Türk vatandaşlarına karşı yapılan saldırıları kınama yönünde bir porogram yapmıyorlar da iki turistin yediği kazığı gösteriyorlar, atılan kazığın gizli görüntülerini yayınlayacaklarına, Almanya da Türk vatandaşlarımızın uğradığı,kundaklanan evleri kundaklayanları gizli kameraya çeksinler... Dahası var ki.... Konuşulmuyor...

  YanıtlaSil
 8. slm arkadalar ben almanyadan rtl talevizyonunun yaptigi cok ayip gitsinler baska devletlerin yaptiklarina baksinlar milleti soyuyorlar kimsenin haberi yok mesela bulgaristanin almanyada yasiyan türklerden vize parasi almasi insanlarin cektigi resilligi gitsinlerde cameraya ceksinler biraksinlar türkiye ile ugrasmayi... zamaninda almanyada 1 marklik herhangi esyayi simdi 1 euroya aliyoruz buna
  nediyeceksiniz milleti enayi yerine koymasinlar...almanya hükümeti birde almanyada yasiyan türklerin türkiyedeki eslerini getirememesi bu nasil insanlik insan sevdigini getiremiyeceklermi birde azul kacak yasiyanlarla ugrassinlar mesela hamburgun yarisi kurtler kacak yasiyor onlari öncelikle temizlesinler...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

bülent ersoyun makyajsız fotoğrafı..

Mustafa Topaloğlu Obama Şarkısı Klibi Seyret İzle